Piękna brów

Zdrowie włosów i skóry na naszym blogu

Witamina C zapobiega starzeniu się skóry

Witamina C zapobiega starzeniu się skóry

Pierwsze zmarszczki i utrata elastyczności skóry to oznaki niedoboru kolagenu. Kolagen to białko o określonym składzie aminokwasów. Znajduje się w tkance łącznej i jest jednym z głównych budulców skóry, ścięgien, kości, stawów.

Niestety kolagen praktycznie nie dostaje się do organizmu wraz z pożywieniem. Dlatego należy stosować odpowiednie kosmetyki, które są prezentowane w sklepie internetowym Beauty-Class.

W młodości skóra wytwarza własne włókna kolagenowe. W młodym i zdrowym ciele są regularnie wymieniane i odbudowywane.

Po 26 roku życia organizm stopniowo traci zdolność do naprawy włókien kolagenowych, a produkcja kolagenu ulega znacznemu zmniejszeniu.

Utrata kolagenu rośnie wraz z wiekiem i obejmuje różnego rodzaju czynniki, takie jak promieniowanie ultrafioletowe, palenie tytoniu, zanieczyszczone środowisko, długotrwała praca przy komputerze, stres, niezdrowa dieta i brak ruchu.

Naukowcy spekulują, że spadek kolagenu w organizmie można zatrzymać. Jednym ze sposobów jest dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości witaminy C.

Witamina C jest znana ze swoich właściwości immunologicznych, ale jej podstawową rolą jest wspomaganie syntezy białek, w tym kolagenu. Niedobór bloków syntezy kolagenu w organizmie może prowadzić do wielu chorób.

Korzystne jest stosowanie preparatów kolagenowych zwiększających jego działanie.

Artykuł pochodzi ze sklepu internetowego profesjonalnych kosmetyków Beauty-Class.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
42 ⁄ 21 =


Back to top