Piękna brów

Zdrowie włosów i skóry na naszym blogu

Jak wybierać, nosić i przechowywać perfumy

Jak wybierać, nosić i przechowywać perfumy

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ AROMATU ZALEŻY NIE TYLKO OD JEGO STĘŻENIA

Oznacza to, że fakt, że perfumeria internetowa są najbardziej stabilnym produktem, a woda kolońska jest najmniej stabilny, nie zawsze jest prawdą. Niektóre próbki wody kolońskiej i toaletowej mogą pozostawać na skórze do 12 godzin. W rzeczywistości trwałość zależy od lotności składników, z których zbudowany jest zapach.

Innym popularnym mitem jest to, że woda toaletowa to rozcieńczone perfumy z tej samej linii. Tak nie jest: każdy z produktów perfumeryjnych ma swoją własną formułę.

KONCENTRUJĄC SIĘ NA KONCENTRACJI, MOŻESZ W przybliżeniu ZROZUMIEĆ, JAK NASYCZY SIĘ ZAPACH. Kolonia wyda się lżejsza i bardziej mobilna, woda toaletowa – trochę bardziej nasycona, perfumowana woda – jeszcze bardziej nasycona i gęsta.

Czasami na fiolkach znajduje się etykieta, taka jak Eau de Parfum Florale, Eau Fraiche lub Eau de Parfum Intense. Wskazują na charakter zapachu: na przykład kompozycja z kwiatowym lub świeżym (fraiche) zboczem lub nowa wersja popularnej wody perfumowanej o głębszym, bardziej intensywnym brzmieniu. Takie oznaczenia są często używane na flankach – wariacjach na temat oryginalnego zapachu – aby zachęcić kupujących do zakupu innej wersji swoich ulubionych perfum.

Jaka jest piramida aromatu

Piramida to lista tego, co można usłyszeć, poznając zapach. Ważne jest, aby zrozumieć, że nie jest to stuprocentowy opis składników tworzących perfumy, ale rodzaj wskazówki, która pomaga zorientować się, czego można się po tobie spodziewać.

Piramida to przede wszystkim narzędzie marketingowe. Współczesny człowiek ma słabo rozwinięty zmysł węchu, więc producenci perfum mogą z łatwością nim manipulować. Ślepe testy pokazują, że osoba, która nie widzi przed sobą butelki i piramidy zapachu, może niewiele słyszeć.

Składniki perfum mają różną lotność (szybkość parowania), więc można je podzielić na trzy „piętra” piramidy.

Nuty głowy słyszymy już po kilku minutach od nałożenia zapachu. Są to lotne substancje aromatyczne, które szybko odparowują. Z reguły nutami głowy są cytrusy, zioła, aldehydy i przyprawy.

NUTY SERCA pojawiają się po odparowaniu góry. Słyszymy je przez kilka godzin. Serce zapachu zwykle zawiera kwiaty, owoce i jagody.

NUTY BAZOWE to różne drzewa, żywice, piżma. Parują bardzo wolno, więc najdłużej je słyszymy.

Podział ten jest względny, bo często brzmienie elementów przeplata się i nie sposób rozróżnić nuty między „górą” i „sercem”. Dlatego dziś notatki są coraz częściej przepisywane w jednej linii.

Jak wybrać perfumy w sklepie

Sklep łatwo jest rozproszony przez konsultantów, więc lepiej przygotuj się na zakupy. Jeśli przynajmniej w przybliżeniu zrozumiesz, co dokładnie chcesz zaprotestować, trudno będzie cię zmylić.

Przede wszystkim należy wypróbować zapach na bibule – specjalnej kartce przeznaczonej do testowania perfum. Pożądane jest rozpylanie perfum na bibule, odwracając się trochę od stojaka, aby rozpryski nie dostały się na półkę z innymi butelkami. Aby rozproszyć alkohol, wykonaj kilka pociągnięć bibułką w powietrzu – a następnie zacznij wąchać.

Jeśli nie podoba ci się zapach na bibule, nie należy go nakładać na skórę. Na świecie jest tyle perfum – nie powinieneś zmuszać się do okiełznania tych, których nie lubisz

Zapach, który widziałeś na papierze testowym, należy wypróbować na skórze. Jeśli Twoje nadgarstki są już zajęte innymi perfumami, rozpylić zapach na dłoń, przedramię lub łokieć – wszędzie tam, gdzie jest czyste miejsce.

Wybór perfum wymaga czasu, dlatego po pierwszym teście ważne jest, aby odłożyć na jakiś czas zakup i odejść. Wyjdź na zewnątrz, oddychaj powietrzem, posłuchaj zapachu i obserwuj, jak się rozwija. Często zdarza się, że górne nuty kompozycji są przyjemne, a serce i baza duszące lub słodkie.

Jeśli zapach, który wypróbowałeś na dłoni, nie zawiódł Cię przez kilka godzin, radzę następnego dnia wrócić do sklepu i nałożyć go tak jak zwykle w domu. Wejdź w „chmurę” zapachu lub rozpyl ją na nadgarstku lub szyi, a następnie spróbuj z nią żyć przez jeden dzień. Okresowo słuchaj swoich uczuć: czy czujesz się komfortowo, czy nie? Zdarza się, że w teorii zapach wydaje się przyjemny, ale w praktyce – nie pasuje do Twojego życia.

Dopiero po takim sprawdzeniu możesz wrócić do sklepu i kupić perfumy, które Cię nie zawiodą. Jeśli nie chcesz tracić czasu na wielokrotne wizyty w sklepie, zamów próbki – próbki interesujących Cię aromatów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
6 + 30 =


Back to top