Piękna brów

Zdrowie włosów i skóry na naszym blogu

Jak chronić kolor włosów w domu?

Jak chronić kolor włosów w domu?

Za każdym razem, gdy farbujemy włosy, zwłaszcza w gabinecie kosmetycznym, nakładamy mieszankę zakwaszającą (czasem odżywkę), aby wygładzić kolor włosów.

Przywracają prawidłowe pH i sprawiają, że kolor jest stabilniejszy, dzięki czemu nie spiera się zbyt szybko. Aby osiągnąć ten efekt w domu, po malowaniu konieczne jest użycie odżywki, która znajduje się w zestawie w woreczku z farbą.

Ponadto pożądane jest stosowanie właściwości regenerujących, które obejmują również składniki utrwalające i chroniące kolor włosów.

Podczas farbowania włosów mogą pojawić się problemy. Chociaż nowoczesne farby są ogólnie doskonałej jakości, są chwile, kiedy lepiej jest zachować ostrożność. Maska z sokiem aloesowym doskonale regeneruje przesuszone włosy. Ważne jest, aby używać naturalnego soku bez dodatków, które zabijają lecznicze właściwości aloesu. Wskazane jest nakładanie maski z aloesem raz w tygodniu.

Jeśli masz ciemne pasemka i planujesz farbować włosy na blond, możesz obejść się bez przebarwień. To prawda, że ​​w domu, niezależnie od koloru, włosy mogą przybrać pomarańczowe, żółte lub zielonkawe odcienie, dlatego lepiej zrobić to po raz pierwszy w salonie kosmetycznym.

Jeśli twoje loki są bardzo zniszczone i wysuszone, kolor na powierzchni takich włosów opada nierównomiernie i szybko traci swój pierwotny wygląd. Dlatego pożądany efekt można osiągnąć, odżywiając i głęboko nawilżając włosy. I dopiero wtedy można nałożyć farbę jednego lub drugiego koloru.

Jeśli nie chcesz całkowicie farbować włosów, a jedynie odświeżyć kolor, rozważ wieloczęściowe pasemka, szczególnie jeśli chcesz połączyć kilka odcieni i nadać pasmom efekt 3 lub 4D.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
24 − 15 =


Back to top