Piękna brów

Zdrowie włosów i skóry na naszym blogu

Drugie życie torebki herbaty: sposoby jej opłacalnego wykorzystania

Drugie życie torebki herbaty: sposoby jej opłacalnego wykorzystania

Następnym razem, gdy zrobisz sobie herbatę, nie spiesz się, aby wyrzucić torebkę. Okazuje się, że może się przydać do wielu przydatnych rzeczy.

Ta używana torba może odświeżyć oddech, złagodzić ból spowodowany oparzeniami, sprawić, że Twoje włosy będą lśnić i dobrze pachnieć.

Aby złagodzić zmęczenie oczu i cienie pod oczami, zastosuj kompres w saszetce na piętnaście minut.

Aby włosy były lśniące, po umyciu dobrze spłucz je chłodną herbatą. Dodaje blasku i objętości, a kofeina wspomaga wzrost włosów.

Aby zmiękczyć skórę wokół paznokci i wzmocnić je, użyj ciepłej torebki z herbatą. Zmiękczy skórki i odżywi skórę. Aby całkowicie uporządkować paznokcie, zrób pedicure i manicure Dmitrova w profesjonalnym studio Delor.

Aby odświeżyć oddech, wypłucz usta luźną herbatą ze zużytej torebki. Herbata miętowa działa bardzo dobrze.

Aby zapobiec rdzewieniu żelaznych przyborów kuchennych, wytrzyj je wilgotną czarną torebką herbaty. Tanina w swoim składzie ochroni powierzchnię przed utlenianiem.

Aby lodówka dobrze pachniała, włóż kilka saszetek do otwartego pojemnika. Absorbują wszystkie nieprzyjemne zapachy.

Aby makaron lub danie zbożowe były bardziej aromatyczne, włóż do niego torebkę herbaty na minutę, a następnie wlej do wrzącej wody. Zachęcamy do eksperymentowania z różnymi herbatami.

Aby umyć tłuste naczynia, włóż je do zlewu, napełnij ciepłą wodą i wrzuć dwie lub trzy torby. Wtedy nie musisz go mocno szorować.

Aby wyczyścić szkło lub lustro, zaparz słabą herbatę z używanych torebek i spryskaj powierzchnię. Przetrzyj niestrzępiącą się szmatką.

Aby wyczyścić drewniane meble i podłogi, zaparz słabą herbatę z kilku zużytych torebek. Gdy herbata ostygnie, zwilż szmatkę i wytrzyj drewniane powierzchnie. Płyn wchłonie nawet stary brud, ale nie uszkodzi drewna.

Aby mięso było miękkie, marynuj je w herbacie, mieszając z wodą lub winem przez kilka godzin. Nadaje również kurczakowi lub jagnięcinie wyśmienity smak.

Jak najszybciej nałóż mokrą torebkę herbaty na to miejsce, aby złagodzić ból spowodowany niewielkim oparzeniem lub swędzeniem po ukąszeniu owada . Ochłodzi skórę, a tanina uśmierzy ból.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
9 + 28 =


Back to top